WORKSHOP: JÓGOVÁ PRAXE JAKOSTROJ CELISTVOSTI

Jak zjistit, zda naše jógová praxe funguje? Vylaďujeme s její pomocí to, co nám chybí a čeho nám přebývá nebo naopak svou stávající nerovnováhu ještě více posilujeme?
Jak se v našem těle a životě na podložce a mimo ni spojují základní elementy? 

Jang je princip dynamický, rychlý horkokrevný, chce věci posouvat, dotahovat. Chce dobývat a vyhrávat. Jeho vyjádřením je dělání, síla, pohyb. Jako takový převažuje v mužském těle a mysli. 

Jin je princip spočinutí, tekutosti, temnoty, odevzdání se. Jeho vyjádřením je otevření se, přijetí. Jako takový převažuje v ženském těle a mysli.
Oba principy jin a jang ale máme všichni v sobě, muži i ženy. A všichni čas od času potřebujeme věci posouvat a potom opět najít klid a harmonii ve svém srdci, přiblížit se sám sobě a možná se světu poté i snadněji otevřít a najít netušené kvality v interakci s okolím. 

 Workshop bude kombinací teorie a praxe, budeme praktikovat jógu dynamickou s důrazem na jang (sílu, horní polovinu těla, sílu nohou) i jin jógu, která nám otevře dveře k syrovosti naší existence a nehybnosti mysli, dovolí nám spočinout v klidu a zlepší naši flexibilitu. Dozvíme se a prožijeme, jakou roli hrají jin a jang v našich životech, proč je dobré je umět rozlišit a naučit se mezi nimi proplouvat stejně jako mezi naší mužskou a ženskou energií a jak k využití obou dojít. Jak podpořit harmonii, když nám některá energie chybí a jiná přebývá.
Vše uvedeme do kontextu dualit a celku, z pohledu jak tradiční jógové a ajurvédské praxe, tak tradiční čínské medicíny. Záměrem je znovuobjevit celistvost a znovu probudit všechny energie v našem těle k životu tak, aby nám sloužily jak v běžném životě tak při naší tělesné a duchovní praxi. 


Program: - Jógová praxe pod vlivem Jang. Dynamika. 

- Princip duality a celku z pohledu různých tradic. 

- Jógová praxe pod vlivem Jinu. Uvolnění. 


 Lektorka: Petra Plutnarová 

 Petra se věnuje jógové terapii, vinjása józe, hatha józe, jin józe, meditaci a vede specializované workshopy v oblasti pánevního dna, zdravé páteře, prevence a terapie stresu a traumatu, meditace, práce s tekutinovým tělem a zvukem, obrácených pozicem a další. Za jógou jezdí po světě, studovala v ášramech v Indii, na Bali i na Srí Lance. Je i terapeutkou reiki. Je vášnivou tanečnicí a cestovatelkou. Více na www.yoguimuse.com.

Using Format